Xiaomi şeffaf OLED TV ile karşımızda! İşte fiyatı

Günümüzde telefonlarda ekran çerçevesinin neredeyse sıfıra inmesi sonrasında, monitör ve televizyon üreticileri de çerçeveleri oldukça inceltti, hatta çerçevesiz televizyonlar üretti. Peki, şeffaf bir televizyon? Xiaomi Mi 10 Ultra ile birlikte tanıtılan ürünlerden birisi de, Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition oldu.

Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition tanıtıldı!
Xiaomi’nin 10. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak kullanıcıların karşısına çıkan televizyon, 55 inç büyüklüğünde bir panele sahip. 120 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi ile oldukça etkileyici olan bu panel, 150.000:1 kontrast oranına ve DCI-P3 renk profilinin yüzde 93’üne ev sahipliği yapıyor.

Xiaomi’nin tüm donanımları cihazına arkasına yaymak yerine dairesel bir alanda toplaması sayesinde televizyon şeffaf bir hale gelebiliyor. TOLED teknolojisi sayesinde arkadan aydınlatmaya ihtiyaç duyulmuyor ve bu etkileyici görüntü elde edilebiliyor. Tabi oldukça merak edilen bir konu var. Üst seviye özellikler donatılan bu panelin en iyi görüntüyü hangi içeriklerde sağladığı.

Görüntüyü optimize etmek için AI Master Smart Engine teknolojisinin yanı sıra MediaTek 9560 işlemciyi kullanıyor. Ancak televizyonun sunacağı bu ilginç deneyimi gözlemlemek için piyasaya sürülmesini beklememiz gerekiyor. Hazır konuya değinmişken: Xiaomi’nin bu televizyonunun fiyatı 7200 dolar olarak belirlendi ve 16 Ağustos tarihinde sipariş edilebilecek.

Bir Cevap Yazın