Genel

Blue Sky Studios’un kapanma Videosu

Buz Devri'nin Sevimli Sincabı Scrat Sonunda Meşe Palamuduna Kavuştu!

Buz Devri serisinin arkasındaki yaratıcı ekip, Blue Sky Studios’un kapanmasından önce bir araya gelerek son bir kısa animasyon hazırladılar.

İzleyicilerin Manny, Sid, Diego ve “Buz Devri” ekibinin geri kalanının maceralarına ilk kez tanık olmasının üzerinden 20 yıl geçti. Ve bu 20 yılın ardından, filmin sevimli sincabı Sctrat, felaketlere yol açan meşe palamudunu saklama girişiminden vazgeçti.

Buz Devri serisinin yapım şirketi Blue Sky Studios, 1987 yılında Chris Wedge, Michael Ferraro, Carl Ludwig, Alison Brown, David Brown ve Eugene Troubetzkoy tarafından kuruldu. Stüdyo, animasyon film prodüksiyonuna başlamadan önce reklamlar ve filmler için görsel efektler yapıyordu. İlk uzun metrajlı filmi “Buz Devri” 2002’de 20th Century Fox tarafından yayınlandı.

Blue Sky Studios, 2019’da 21st Century Fox’un bir parçası olarak Disney tarafından satın alınana kadar 20th Century Animation’ın bir yan kuruluşuydu. Şubat 2021’de Disney’in, COVID-19 pandemisinin ticari faaliyetleri üzerindeki ekonomik etkisini gerekçe göstererek Blue Sky’ın kapatılacağını duyurmasının ardından stüdyo faaliyetleri sona erdi.

Blue Sky tamamen kapanmadan önce, Buz Devri serisini hayata geçiren sanatçılara kısa bir veda olarak, popüler sincabın nihayet meşe palamudu yakalayıp yemesini gösteren kısa bir animasyon yayınladı.”Blue Sky Studios’un son günlerinde, küçük bir sanatçı ekibi son bir çekim yapmak için bir araya geldi. Bu çekim bir veda, kendi şartlarımıza göre bir uğurlama.” notuyla paylaşılan kısa klibi aşağıdan izleyebilirsiniz.

admin

Kişisel bir kaç şey -günlüğünden Kişisel bir gelişime...

İlgili Paylaşımlar

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicini kapatıp sayfayı yenileyin, zira sitemiz sizden hiçbir şekilde ücret talep etmez. Tek gelir kaynağımız reklamlardır. Teşekkürler.