Metaverse

Facebook ‘Meta’ ile neler sunacak?

Nedir Bu Meta

Adı sık sık skandallarla anılan, genç kullanıcıların gözünden düşen, nefret söylemi ve demokrasiye verdiği zarar gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefinden kurtulamayan, düzenleyici kurumların açtığı soruşturmalarda savunma üstüne savunma veren Facebook, hem teknolojinin geldiği noktada hem de kendi geleceği konusunda kritik bir adım atı. “Metaverse” atağı ve de “Meta” adını verdiği yeni marka kimliği ile yeni bir sayfa açmak isteyen dünyanın en büyük sosyal ağı, altını çizerek, “Facebook şirketi artık bir metaverse şirketi” açıklaması yaptı. Peki Facebook’un metaverse dünyasında neler olacak? İşte 12 maddede Face’in yeni yüzü…

Facebook’un yanısıra, Messenger, Instagram ve Whatsapp’ı bünyesinde barındıran dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, “metaverse” odaklı yeni şirket vizyonunu ve Facebook, Messenger, Oculus, Instagram, WhatsApp’ı bünyesine alan yeni çatı markası “Meta”yı duyurdu.

Facebook Connect Konferansı’nda Facebook’un odak noktasının artık metaverse’ü hayata geçirmek olacağını açıklayan Zuckerberg, “Metaverse, bazen üç boyutlu dünyayı kapsayarak bazen de fiziksel dünyada var olarak günümüzün çevrimiçi sosyal deneyimlerinin bir karışımı olarak karşımıza çıkacak” dedi.

VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) geliştiricilerini, içerik üreticilerini ve pazarlamacıları bir araya getiren konferansta, sosyal bağlantıdan, eğlence, oyun, fitness, iş, eğitim ve ticarete kadar, metaverse tabanındaki deneyimlerin gelecek 10 yılda nasıl şekilleneceğine ışık tutuldu.

Metaverse’ün sosyal teknolojilerin uzun yolculuğundaki bir sonraki evrim olarak değerlendiren Facebook, “Bu dünya, şirketimiz için de yeni bir sayfa açıyor.

Artık Facebook, sosyal teknolojide bir sonraki evrimi oluşturmaya yardımcı olmak için 2D ekranların ötesine, AR ve VR gibi sürükleyici deneyimlere doğru ilerliyor. Facebook şirketi artık bir metaverse şirketi” açıklaması yaptı.

admin

Kişisel bir kaç şey -günlüğünden Kişisel bir gelişime...

İlgili Paylaşımlar

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyicini kapatıp sayfayı yenileyin, zira sitemiz sizden hiçbir şekilde ücret talep etmez. Tek gelir kaynağımız reklamlardır. Teşekkürler.